X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-04-2019 imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Butonierka w męskiej marynarce

 

Butonierka to niewielki otwór na guzik w klapie marynarki lub żakietu. Dawniej zwany butonierą, służył do zapinania najwyższego guzika. Obecnie marynarki nie posiadają guzika na wysokości butonierki. Często dziurkę tę przyozdabia się niewielkim kwiatem, miniaturkę orderu, logo firmy itp. w zależności od okazji. Butonierka często mylona jest zarówno z brustaszą, jak i z poszetką.
Inne znaczenie słowa butonierka dotyczy małego flakonika na kwiaty, który kobiety przypinały do sukni balowej.

Butonierka w męskiej marynarce

 

Brustasza to mała kieszonka zewnętrzna w marynarce. Wykorzystywana do noszenia poszetki. Często mylnie wkładany jest doń bukiecik kwiatów, który powinien znajdować się w butonierce.

 

Poszetka to ozdobna chusteczka wkładana do górnej kieszonki w marynarce - brustaszy. Ozdoba męskiego garnituru najczęściej uformowana w niewysoki prostokąt lub nierównoramienny trójkąt. Panowie noszący chusteczki w brustaszy uchodzą za bardziej świadomych własnego wizerunku i przywiązujący wagę do stroj. Poszetka biała, prostokątna jest najczęściej wkładana do ciemnego garnituru wizytowego. W ciągu dnia można stosować poszetki kolorowe, najczęściej w tonacji zbliżonej, ale nie identycznej co krawat. Wzorzyste poszetki wkłada się tylko wraz z gładkim krawatem. Kolorowe poszetki nadają się na wyjścia w ciągu dnia, a na ważne uroczystości zaleca się biel.

Udostępnij na swoim profilu Facebook