X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-04-2019 imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

31 stycznia Międzynarodowym Dniem Przytulania - FREE HUGS!

Amerykańska psychoterapeutka i pionierka w terapii rodziny - Virginia Satir na temat przytulania miała swoją teorię:

"By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie.
By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie."

Free hugs z www.firstcovers.com/covers/2575/free+hugs.html

 

I niewątpliwie miała rację! Przytulanie ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Odmładza i dodaje energii, wspomaga odporność organizmu, łagodzi ból i obniża ciśnienie krwi czym zmniejsza ryzyko chorób serca, ale też łagodzi stres, leczy depresję oraz zdecydowanie podnosi naszą samoocenę. Czy to niewystarczające, aby stosowac codzienna dawkę, najlepiej 12 przytuleń na dzień?  

W różnych krajach Dzień Przytulania obchodzi się w różne dni w roku, ale początek tej wyjątkowo przyjemnej tradycji datujemy na lata 80-te minionego wieku. Wówczas w Stanach Zjednoczonych Kevin Zaborney i Adam Olis uznali, że Amerykanie niepotrzebnie wstydzą się okazywać swoje uczucia publicznie i postanowili to zmienić. Tym bardziej, że naukowcy z Instytutu Badań nad Dotykiem, ogłosili że pary z Francji przytulają się aż 3 razy więcej niż pary w Stanach Zjednoczonych...

Free hugs - Author: Jesslee Cuizon  Free hugs z www.freehugscampaign.org 

Dodamy tylko, że przed zamierzonymi przytulaniami z osobami obcymi raczej należy zapytać o pozwolenie, żeby nie okazało się, że nie każdy ma zamiar być tak samo wylewny w okazywaniu uczuć, nawet podczas Międzynarodowego Dnia Przytulania... ;) 

Udostępnij na swoim profilu Facebook