X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-04-2019 imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Strój Panny Młodej

Ceremonia ślubu jest niewątpliwie jednym z najbardziej uroczystych momentów w życiu każdej kobiety. To właśnie w tym dniu wszystkie oczy gości są zwrócone szczególnie na Pannę Młodą, dlatego w wyobraźni każdej z nas, chcemy wyglądać jak marzenie. Czujemy, że suknia ślubna wraz z dodatkami ma sprostać oczekiwaniom przyszłych teściów, ma zachwycić Pana Młodego i całą zaproszoną rodzinę. Okazuje się, że mimo najrozmaitszych pomysłów, aby wprowadzić świeży powiew mody, kreacje Panien Młodych są przede wszystkich wielkim ukłonem w stronę tradycji.

Dziś w salonach mody ślubnej jest tak wielki wybór sukien i dodatków do nich, że swobodnie można dobrać suknię do własnego charakteru i temperamentu. Na przykład jeśli jesteś typem kobiety z ogromną energią i mocnym charakterem nie wybieraj sukni, która będzie Cię za bardzo ograniczać. Twoje wesele wcale nie musi być tradycyjne z walcem, dlatego warto pomyśleć o wygodnej kreacji. Równie szybko jak kobiece gusta, zmieniają się trendy w modzie ślubnej. W jednym sezonie bardzo modne są gorsety, natomiast w drugim, zastępuje się je jednoczęściowymi sukniami, by znów w następnym zastąpić je gorsetem. Dlatego nie warto iść za trendami i zmieniać swoich upodobań tylko ze względu na obecnie panującą modę. Jednak to, co jest najważniejsze to twój uśmiech, który w połączeniu z piękną kreacją sprawia, że błyszczysz.

Ubrania Państwa Młodych muszą do siebie pasować, stanowić pewną całość. Powinny być proste i skromne lub wytworne i wieczorowe. Zatem jeśli mężczyzna zakłada frak lub żakiet wieczorowy, to Panna Młoda nie może mieć prostej, skromnej sukni. Dlatego, na długo przed ślubem trzeba uzgodnić, jaki ma być charakter strojów przyszłych małżonków. Odpowiednia suknia do fraka powinna być wytworna, najlepiej z gorsetem podkreślającym talię. Natomiast jeśli Pan Młody będzie ubrany w smoking lub surdut, jego partnerka również powinna mieć efektowną suknię. I odwrotnie jest podobnie, jeżeli Panna Młoda decyduje się na ekstrawagancką suknię, jej partner nie może wyglądać przy niej zwyczajnie.

Ważną sprawą jest również kolorystyka. Do sukni w kolorze ecru Pan Młody nie powinien zakładać białej koszuli, wówczas suknia Panny Młodej będzie sprawiać wrażenie przybrudzonej. Należy pamiętać, że koszulę ecru można założyć tylko do czarnego garnituru. Końcowym dodatkiem, który będzie podkreślał jedność strojów Państwa Młodych są kwiatki w butonierce, które powinny być takie same, z jakich składa się wiązanka ślubna Panny Młodej.  Ponadto wrażenie jedności jest większe, jeśli gorset Panny Młodej i kamizelka Pana Młodego są uszyte z jednego materiału. Również chusteczka w butonierce, krawat, fular lub muszka mogą być z tej samej tkaniny, co gorset.

Jeśli Młodzi biorą tylko ślub cywilny, kobieta zazwyczaj rezygnuje z sukni ślubnej i zakłada jasny kostium lub prostą sukienkę na ramiączkach w kolorach pastelowych, ecru lub białym.

Gdy planujesz ślub zimą, musisz wziąć pod uwagę, że podczas uroczystości będziesz musiała założyć ciepłe okrycie na suknię ślubną. Dlatego przy wyborze sukni kieruj się zasadą, by była tak wykonana, że zakrycie jej ciepłym okryciem jej nie uszkodzi. Warto więc zastanowić się nad suknią mniej strojną, która po zdjęciu płaszcza wyglądać będzie nadal świetnie.

Coraz modniejsze są suknie krojone bliżej ciała, które ładnie komponują się z cieplejszym okryciem. Jeżeli mówimy o okryciach na niepogodę mamy do wyboru: bolerko, etole, płaszcz, kożuszek, futro i oczywiście szal, może mało chroniący od chłodu ale bardzo oryginalny (może być on pięknie ułożony na ramionach przez co stanie się niesamowitą dekoracją uzupełniającą strój Panny Młodej).

Udostępnij na swoim profilu Facebook

Podobne w Poradnik PrzedŚlubny

Biżuteria ślubna

W tym niezwykle ważnym dniu, każda z kobiet chce wyglądać wyjątkowo, olśnić gości w kreacji, którą wybierała długie miesiące i dopieszczała każdy szczegół. By postawić symboliczną kropkę nad „i” polecamy biżuterię ślubną, taką, która może uczynić cuda....


Strój Pana Młodego

Ta niezwykła okazja wymaga również wyjątkowej oprawy dla Pana Młodego. Mamy ogromną okazję w tym dniu wyglądać oryginalnie i nietuzinkowo. Choć moda męska nie podlega tak ogromnym zmianom jak damska, co ma również przełożenie w modzie ślubnej...


Suknia ślubna w większym rozmiarze

Piękny i bardzo seksowny wygląd w dniu ślubu nie jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet o figurach super modelek. Każda z nas, niezależnie od nadliczbowych kilogramów, może wyglądać cudownie na ślubnym kobiercu...


Strój dla rodziców i teściów

Rodzice powinni być ubrani bardzo elegancko, najpiękniej z wszystkich gości, oczywiście nie lepiej od Młodej Pary. Sztywna zasada obowiązuje Mamę Panny Młodej, której nie wypada (tak jak i Świadkowej oraz innym kobietom zaproszonym na zabawę weselną) założyć sukni w kolorze białym...


Jak przygotować suknię ślubną na sprzedaż

Wybór sukni ślubnej dla Pani Młodej jest prawdziwą przyjemnością, lecz po ślubie każda z Pań staje przed tym samym dylematem: sprzedać czy chować jako pamiątkę z tego wyjątkowego dnia?...