X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 18-03-2019 imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Ślub wśród kwiatów

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Przygotowania do niego trwają miesiącami a niekiedy nawet latami. Prócz sfery duchowej wiele uwagi poświęcamy na wybór miejsca, w którym odbędzie się ceremonia zaślubin i przyjęcie weselne. Wraz z tymi przygotowaniami równocześnie mnóstwo czasu poświęcamy na znalezienie wymarzonej sukni i odpowiedniego stroju dla Pana Młodego. Po drodze czeka nas dodatkowo wybór florysty, fotografa, kamerzysty, odpowiedniego pojazdu i mnóstwo innych równie ważnych rzeczy.

Powszechnie wiadomo, że bez stylowej oprawy florystycznej nie może się odbyć żadna ceremonia zaślubin z prawdziwego zdarzenia. Wiązanki ślubne, bukiety druhen, dekoracje pojazdów, świątyń oraz sal weselnych niejednokrotnie świadczą o wrażliwości, zamiłowaniach i guście zamawiających je osób. Dokonanie właściwego wyboru kwiatów, formy ich prezentacji powinno być bardzo dobrze przemyślane a przede wszystkim spójne ze stylem i charakterem głównych bohaterów uroczystości. Bardzo ważna jest współpraca z doświadczonym florystą. Taka osoba powinna doskonale wyczuć gusta klienta, wysłuchać jego propozycji i postarać się wspólnie wypracować ostateczny i najlepszy projekt. W dzisiejszych czasach Panna Młoda ma ogromny wybór wiązanek. Wśród nich znajdzie propozycje klasyczne, ekstrawaganckie, zaaranżowane na różnego rodzaju konstrukcjach. Dodatkowo ogromna gama kolorystyczna stawia przyszłe Panny Młode przed nie lada wyzwaniem.
Często gusta skłaniają się ku kilku propozycjom, należy jednak pamiętać jak istotną sprawą jest właściwy dobór wiązanki ślubnej do charakteru i koloru sukni. Niemniej ważny jest typ urody i osobowość. Kwiaty powinny po prostu do nas pasować. Pamiętajmy że np. drobna Panna Młoda nie powinna decydować się na ogromną, przytłaczającą jej postać wiązankę; że klasyczne suknie ślubne „lubią’” klasyczne bukiety a z kolei nowoczesna kreacja pięknie będzie się prezentowała w towarzystwie prostej kompozycji. Bardzo często współpraca z florystą rozpoczyna się właśnie od odpowiedniego doboru kwiatów do sukni ślubnej a w dalszej kolejności ustala się wygląd i rodzaj pozostałych dekoracji tak aby ostateczny projekt był spójny.
Rozpoczynając zatem przygotowania do ślubu nie zapominajmy, że kwiaty są kluczowym elementem nadającym charakter całej uroczystości i czynią ten dzień jeszcze bardziej magicznym.

Autorką artykułu jest nasz ekspert w dziedzinie florystyki Jaga Kublik


Zdjęcie pochodzi ze strony slubnezakupy.blogspot.com

Udostępnij na swoim profilu Facebook